Kim jesteśmy i jak pomagamy?

wpis w: Bez kategorii | 0
Jesteśmy grupą ludzi działającą przy parafii Matki Boskiej Saletyńskiej, która chce pomagać ludziom poszkodowanym w wyniku wojny w Ukrainie.

 

 

Wspieramy Uchodźców
  • Dla tych, którzy szukają bezpiecznego miejsca znajdujemy mieszkanie (do połowy marca otoczyliśmy opieką ponad 130 osób, w tym prawie 50 dzieci)
  • Dla tych, którzy potrzebują odzieży, jedzenia czy artykułów pierwszej potrzeby przygotowaliśmy odpowiedni magazyn, z którego mogą korzystać. Zebraliśmy potrzebne rzeczy podczas zbiorek organizowanych na terenie parafii (szczegóły funkcjonowania magazynu w zakładce magazyn odzieży i żywności)
  • Każdej rodzinie z Ukrainy, którą się zajmujemy, przydzielamy Opiekuna, mówiącego w języku ukraińskim lub rosyjskim. Pomaga on zarówno Uchodźcy jak i rodzinie która przyjmuje go pod swój dach.
  • Wspieramy pomocą psychologiczną, prawną, medyczną, transportową.
  • Organizujemy spotkania integracyjne dla ukraińskich matek z dziećmi
  • Na bieżąco zbieramy i aktualizujemy przydatne informacje (prawne, związane z edukacją, znalezieniem pracy i wiele innych ), które przekazujemy Uchodźcom, aby ułatwić im odnalezienie się w nowej rzeczywistości -> Link: Baza przydatnych informacji

Dziękujemy wszystkim, którzy otwarli swoje serca i domy, aby Potrzebujących przyjąć, nakarmić, napoić, otoczyć opieką  i modlitwą.

Pomagamy ludziom na Ukrainie
  • Poprzez parafie saletyńskie, których jest 6 na terenie Ukrainy, pomoc rzeczowa trafia do najbardziej potrzebujących osób uciekających z terenów objętych działaniami wojennymi.
  • Wysłaliśmy dwa transporty darów, w sumie około 150 kartonów zawierających lekarstwa, środki czystości, artykuły higieniczne, żywność, koce, ubrania. Już trafiły one do potrzebujących zarówno w okolicach Lwowa jak i zagłębiu donieckim.
  • Bardzo dziękujemy każdej osobie, która wspomogła naszą akcję, zarówno przynosząc potrzebne rzeczy jak i poświęcając czas na ich pakowanie.

Oto krótki filmik z jednej z naszych akcji: https://www.youtube.com/watch?v=rPMdaHms1jI&t=130s

Więcej informacji oraz aktualny stan naszych działań można można znaleźć na naszym facebooku: https://www.facebook.com/groups/saletyniukranie

Jeśli chciałbyś dołączyć do naszej pomocy zapraszamy do wypełnienia formularza:

-> Link: formularz zgłoszeniowy

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdue8j_nPLZMMZkI07P2VYdRrmXzmq9ykr6NG3tOXfrgAR0RA/viewform?fbclid=IwAR3u4j9-ltx785AXy0MbRCR27d1pUoZpPIQEkmg2IJVVuFePGQT7Vj8p1p8

Można też włączyć się w pomoc wpłacając pieniądze na specjalne konto bankowe. Pieniądze z wpłat zostaną w całości przeznaczone na wsparcie uchodźców (zakup potrzebnych rzeczy, których nie posiadamy w magazynie), benzynę dla samochodu przewożącego dary oraz bieżące wydatki związane z organizacją pomocy.

Nr konta: 55 1090 0088 0000 0001 4992 9309

Tytuł: Saletyni Ukrainie – Pomoc Kraków