OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Zesłanie Ducha Świętego 19.05.2024

  1. Zapraszamy dziś na festyn parafialny z wieloma atrakcjami dla młodszych i starszych, jak ciastolina, malowanie buzi, dmuchańce czyli zjeżdżalnie dla dzieci, grill, tańce i zabawy rodzinne. Schola parafialna da koncert pt. Dźwięk nadziei. Będzie również można poprosić o modlitwę czy porozmawiać o możliwości pomocy potrzebującym.
    Msze święte o godz. 18.00 i 20.00 będą odprawione w kaplicy saletyńskiego seminarium przy ul. Koszalińskiej 12. Z racji 19 dnia miesiąca festyn parafialny zakończy się wspólną modlitwą maryjną na Kalwarii saletyńskiej o godz. 21.00.
  1. W naszej parafii gościmy panią Lidię Miś-Nowak, świecką saletynkę z Rzeszowa, autorkę książek katolickich, głównie dla dzieci. „Piękna Pani” to tytuł książki autorstwa p. Lidii opowiadającej o objawieniu Matki Bożej na La Salette. Możliwość spotkania z autorką, oraz nabycia książek po każdej Mszy św.
  2. W najbliższy piątek o godz. 18.00 swoją Mszę św. prymicyjną odprawi w naszej parafii nowowyświęcony saletyn ks. Jakub Batorski MS – serdecznie zapraszamy do uczestnictwa i modlitwy o powołania.
  3. W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętych o godz. 10.00 i 12.00 będziemy przeżywać uroczystość I Komunii świętej. Prosimy o wybranie innych godzin uczestniczenia we Mszy świętej.
  4. W sobotę 25 maja 2024r. wyruszy, jednodniowa, XVII Piesza Pielgrzymka z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach do Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. Trasa liczy 33 km. Zapisy na pielgrzymkę są w punkcie informacji w sanktuarium w Łagiewnikach, w parafii MB Królowej Polski na Nowym Ruczaju lub w Arce Pana w Nowej Hucie. Powrót autokarami. Szczegółowe informacje zamieszczone są na plakatach.
  5. Zachęcamy do nabycia najnowszego wydania Posłańca Matki Bożej Saletyńskiej o rosnącej roli świeckich w Kościele. W numerze m. in. artykuł Przemysława Radzyńskiego o zaangażowaniu świeckich w naszej parafii.