OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXV Niedziela Zwykła – 18.09.2022 r.

wpis w: Ogłoszenia parafialne | 0

1. Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum imienia św. Łazarza” przesyła z serca płynące podziękowania dla parafian, którzy złożyli ofiarę na rzecz tego dzieła. Udało się zebrać rekordową kwotę 8412 zł i 20 euro.

2. Dzisiaj parafialny oddział Caritas zbiera ofiary dla najbardziej potrzebujących parafian.

3. Wszystkich parafian zachęcamy do udziału w uroczystościach odpustowych ku czci naszej Patronki – Matki Bożej z La Salette.

W poniedziałek 19 września o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę świętą z udziałem misjonarzy saletynów z pobliskich domów zakonnych. Celebracji będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. Józef Piela MS, niegdyś proboszcz naszej parafii. Po Mszy świętej nabożeństwo przy Kalwarii Saletyńskiej.

W sobotę 24 września o godz. 19.00 zapraszamy na Apel Maryjny i krótkie czuwanie modlitewne w duchu Orędzia z La Salette. Podczas czuwania możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

W niedzielę 25 września homilię na każdej Mszy świętej wygłosi nasz rodak – ks. Piotr Grudzień MS. Będzie też przewodniczył uroczystej Eucharystii odpustowej o godz. 12.00.

Po południu od godz. 15.00 do 18.00 zapraszamy na piknik parafialny, który odbędzie się na placu przed kościołem. Prosimy o przygotowanie ciast, które będzie można składać w Sali św. Jana Pawła II przez całą niedzielę lub przynieść bezpiśrednio na piknik.

4. Przypominamy o możliwości nabycia numeru specjalnego „Posłańca Matki Bożej Saletyńskiej”, do „Posłańca” dołączona jest płyta „Zbliżmy się” z pieśniami saletyńskimi, nagrana przez osoby związane z naszą parafią saletyńską. Cena tego numeru to 10 zł.

5. Ze względu na wycinkę konarów drzew prosimy w poniedziałek nie parkować samochodów na parkingu kościelnym.