OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Wniebowstąpienie Pańskie 12.05.2024

1. Dzisiaj, z racji drugiej niedzieli miesiąca, zbiórka inwestycyjna. Składamy bardzo gorące podziękowania za ofiary w kwocie 8075 zł złożone w kwietniu, zarówno w kościele, jak i na konto bankowe parafii.

2. Spotkanie Dorosłej Służby Liturgicznej w najbliższy czwartek o godz. 19.00 w kafejce.

3. Informujemy, że rocznica I Komunii świętej odbędzie się 19 maja podczas Mszy świętej o godz. 12.00. Natomiast uroczystość I Komunii świętej przeżywać będziemy 26 maja podczas Mszy świętych o godz. 10.00 i 12.00. Prosimy o wybranie innych godzin uczestniczenia we Mszy świętej w tym dniu, aby ułatwić przeżycie tej uroczystości zainteresowanym rodzinom i gościom.

4. W następny weekend, od piątku 17 do niedzieli 19 maja, odbędą się w naszej parafii Dni Nadziei. W piątek od godz. 16.00 zapraszamy do plenerowej kawiarenki Łyk Nadziei przy placu zabaw obok bloku nr 8 przy ul. Odrzańskiej na kawę z dobrym słowem oraz zabawy dla dzieci na trawie. Wieczorem na seans kinowy na placu kościelnym, a w razie złej pogody – w kościele. W sobotę o 19.00 rozpocznie się czuwanie w Wigilię Zesłania Ducha Świętego. W niedzielę zapraszamy na festyn z wieloma atrakcjami dla młodszych i starszych, jak ciastolina, malowanie buzi, dmuchańce, grill, tańce i zabawy rodzinne. Schola parafialna da koncert pt. Dźwięk nadziei. Będzie również można poprosić o modlitwę czy porozmawiać o możliwości pomocy potrzebującym.
Zwracamy się z serdeczną prośbą o wsparcie festynu pysznymi ciastami. Pokrojone ciasta będzie można przynosić od 18.30 przed Wigilią Zesłania Ducha Świętego – do kawy podczas przerwy w czuwaniu – i przez całą niedzielę do godz. 16.00 do sali Jana Pawła II – dziękujemy!
Msze święte o godz. 18.00 i 20.00 będą odprawione w kaplicy saletyńskiego seminarium przy ul. Koszalińskiej 12. Z racji 19 dnia miesiąca festyn parafialny zakończy się wspólną modlitwą na Kalwarii saletyńskiej o godz. 21.00.
Szczegóły Dni Nadziei są na plakatach oraz stronie internetowej. Zachęcamy do spędzenia tego weekendu w naszej parafii.

5. W sobotę 25 maja 2024r. wyruszy, jednodniowa, XVII Piesza Pielgrzymka z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach do Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. Trasa liczy 33 km. Zapisy na pielgrzymkę są w punkcie informacji w sanktuarium w Łagiewnikach, w parafii MB Królowej Polski na Nowym Ruczaju lub w Arce Pana w Nowej Hucie. Powrót autokarami. Szczegółowe informacje zamieszczone są na plakatach.

6. Zachęcamy do nabycia najnowszego wydania Posłańca Matki Bożej Saletyńskiej o rosnącej roli świeckich w Kościele. W numerze m. in. artykuł Przemysława Radzyńskiego o zaangażowaniu świeckich w naszej parafii.