OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI Niedziela zwykła – 11.02.2024

 1. W zeszłym tygodniu w Dębowcu obradowała kapituła prowincjalna misjonarzy saletynów. Jej zadaniem był również wybór zarządu prowincji. Prowincjałem został ponownie ks. Grzegorz Zembroń MS, jego wikariuszem ks. Robert Głodowski MS, natomiast trzecim radnym pochodzący z naszej parafii ks. Piotr Grudzień MS. Gratulujemy!
 2. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Ze względu na to, że w tym roku wypada on w niedzielę, Mszę świętą z możliwością przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych przesuwamy na czas rekolekcji wielkopostnych.
 3. Środa Popielcowa rozpoczyna okres Wielkiego Postu. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem będą odprawione o godzinie: 7:00, 9:00, 18:00 i 20:00. W tym dniu obowiązuje post ścisły.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

 • Droga Krzyżowa w każdy piątek: o 17.15 i 19.30 dla młodzieży
 • Gorzkie żale w każdą niedzielę o godz. 17.15

Od kilku lat Droga Krzyżowa w pierwszy piątek Wielkiego Postu poświęcona jest modlitwie w intencji osób skrzywdzonych w Kościele. Taki charakter będzie miało najbliższe nabożeństwo.

 1. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w drugą Niedzielę Wielkiego Postu czyli  25 lutego. Nauki rekolekcyjne będzie głosił Krzysztof Kowal MS, dyrektor saletyńskiego postulatu w Mysłowicach.
 2. Zaangażowany w naszą parafię Piotr Sołtysiak zachorował na ostrą białaczkę szpikową. Okazało się, że konieczny będzie przeszczep szpiku. Niestety po przebadaniu rodziny nie ma zgodności, dlatego szukamy dawcy niespokrewnionego. Dziś po każdej Mszy świętej będzie możliwość zapisania się do bazy dawców w korytarzu obok drzwi do kaplicy. Zgłosić się może każdy pomiędzy 18 a 55 rokiem życia. Rejestracja polega na wypełnieniu ankiety z danymi osobowymi, które trafiają do bazy oraz na pobraniu wymazu z wewnętrznej strony policzka.  Rejestrując się zwiększamy szansę na uratowanie życia Piotra oraz wielu innych chorych, którzy czekają na potencjalnego dawcę szpiku. Koszt jaki ponosi Fundacja DKMS przy badaniu każdej próbki jest dosyć wysoki, dlatego zachęcamy żeby wspomóc fundację chociaż drobnym datkiem. Przed kościołem stoją wolontariusze z puszką. Więcej informacji można uzyskać u wolontariuszy oraz na stronie fundacji DKMS: www.dkms.pl
 3. W najbliższą niedzielę 18 lutego w naszej parafii będziemy gościć wolontariuszy Fundacji Bezcenni, która ratuje dzieci przed aborcją oraz wspiera kobiety w godnym przeżywaniu macierzyństwa. Będą oni rozprowadzać piernikowe serca. Złożona przy tej okazji dobrowolna ofiara do puszek będzie przeznaczona na zakup wyprawek do porodu, pieluch, mleka i środków kosmetycznych dla maluszków. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło.
 4. Zapraszamy wszystkie młode i chętne osoby, szczególnie głosy męskie, do współtworzenia chóru na Triduum Paschalne. Kontaktowy numer telefonu dostępny w zakrystii.
 5. Od Środy Popielcowej Msze święte w ciągu tygodnia będą ponownie odprawiane w kościele.
 6. Z tyłu kościoła na osobnych kartkach, które można ze sobą zabrać oraz na stronie internetowej parafii i parafialnym Facebooku jest dostępne duszpastersko-finansowe podsumowanie 2023 roku.