OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V Niedziela zwykła – 4.02.2024

  1. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 10:30, a o godz. 19:00 comiesięczna modlitwa ekumeniczna w duchu Taizé w oratorium pod kaplicą.
  2. Zapraszamy wszystkie młode i chętne osoby, szczególnie głosy męskie, do współtworzenia chóru na Triduum Paschalne. Najbliższa próba dziś o godz. 19.00 w salkach parafialnych. Kontaktowy numer telefonu dostępny w zakrystii.
  3. Zaangażowany w naszą parafię Piotr Sołtysiak zachorował na ostrą białaczkę szpikową. Na kolejnym etapie leczenia okazało się, że konieczny będzie przeszczep szpiku. Niestety po przebadaniu rodziny nie ma zgodności, dlatego szukamy dawcy niespokrewnionego. Znalezienie dawcy szpiku jest kluczowe do wyleczenia. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej będzie możliwość zapisania się do bazy dawców. Rejestracja polega na wypełnieniu ankiety z danymi osobowymi oraz na pobraniu wymazu z wewnętrznej strony policzka. Rejestrując się zwiększamy szansę na uratowanie życia Piotra oraz wielu innych chorych, którzy czekają na potencjalnego dawcę szpiku.

Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.dkms.pl

  1. Od poniedziałku do soboty w saletyńskim sanktuarium Matki Bożej Płaczącej w Dębowcu będzie obradować kapituła prowincjalna naszego zgromadzenia. Prosimy o modlitwę o dobre rozeznanie i decyzje tego gremium.