OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Najświętszej Trójcy 26.05.2024

  1. Za nami Dni Nadziei – czas świętowania, modlitwy, zabawy i spotkań. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w ich przygotowanie i wszystkim, którzy skorzystali z zaproszenia do wspólnego spędzenia tego weekendu w naszej parafii.
    Ponieważ część kuponów sprzedawanych podczas festynu nie została wykorzystana, w Boże Ciało i najbliższą niedzielę będzie można wymienić je na przygotowywane niespodzianki. Można będzie je także wykorzystać podczas odpustowego festynu – 8 września.
  1. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze święte w naszym kościele o godz. 7.00; 9.00; 10.30; 12.00 i 18.00. Po Mszy świętej wieczornej procesja ulicami osiedla do czterech ołtarzy. Zapraszamy małe dzieci i dzieci pierwszokomunijne do sypania kwiatów i asysty oraz Panów do niesienia baldachimu. Osoby zaangażowane w przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach, prosimy o wcześniejszy kontakt z ks. proboszczem lub bratem Markiem.
    Centralna procesja Bożego Ciała w Krakowie rozpocznie się o godz. 9.00 Mszą św. sprawowaną przy ołtarzu polowym na dziedzińcu przed katedrą wawelską.
  1. W oktawie po Uroczystości Bożego Ciała po Mszy świętej o godz. 18.00 będą odbywały się procesje eucharystyczne wokół Kalwarii saletyńskiej, począwszy od soboty połączone z nabożeństwem czerwcowym.
  2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca – nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po Mszy świętej o godz. 7:00 oraz odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Jednocześnie obchodzimy w tym dniu rocznicę poświęcenia naszej świątyni.
  3. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 10:30, natomiast comiesięczna modlitwa ekumeniczna w duchu Taizé odbędzie się w drugą niedzielę czerwca.