OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 31.03.2024

  1. Dzisiaj nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 i 20.00, a po Mszy św. o godz. 18:00 zapraszamy na uroczyste nieszpory chrzcielne na zakończenie Triduum Paschalnego.
  2. W Poniedziałek Wielkanocny nie będzie Mszy św. o godz. 20.00. Poniedziałkowa taca będzie przeznaczona na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlitwa za kapłanów i o nowe powołania po Mszy świętej o godz. 18:00. W piątek nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy świętej o godz. 7:00. Spowiedź pierwszopiątkowa podczas Mszy św. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po Mszy świętej o godz. 7:00 oraz odwiedziny chorych z posługą sakramentalną.
    Przypominamy, że w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. Zaproszenia:
    Zapraszamy na rekolekcje Piękno z popiołów. Jak stać się dobrym darem w małżeństwie? przeznaczone dla małżeństw szukających pomocy w uzdrowieniu relacji, zapewniające bezpieczne miejsce do pracy w grupie z innymi parami. Spotkania odbywać się będą w poniedziałki w godz.18:30-21:00 od 8 kwietnia w naszej kaplicy. Szczegóły na plakatach.

Zapraszamy na pierwszy w parafii pw. Matki Bożej Saletyńskiej kurs Alpha. Alpha jest serią spotkań wyjaśniających podstawy wiary chrześcijańskiej. Będziemy się spotykać w salkach parafialnych co tydzień we wtorki, począwszy od 16 kwietnia, od 19.00 do około 21.00.  Szczegóły i zapisy przez formularz internetowy – dostępny na Facebooku parafialnym i wkrótce na parafialnej stronie internetowej oraz w zakrystii.

Zapraszamy wszystkich chętnych na rekolekcje Owoce Pięćdziesiątnicy organizowane przez wspólnotę modlitewną Młode Wino w weekend od 19 do 21 kwietnia w Domu Rekolekcyjnym kapucynów w Tenczynie. Szczegóły i zapisy na Facebooku Młodego Wina, stronie parafialnej i pod numerem telefonu: 725 125 821

PODZIĘKOWANIA

Składamy serdeczne podziękowania za przygotowanie Triduum Paschalnego:
Wychowawcom i klerykom Wyższego Seminarium Duchownego Misjonarzy Saletynów oraz Parafialnej Służbie Liturgicznej: ministrantom, lektorom i kantorom, bratu Markowi, Panom organistom za przygotowanie pięknych liturgii, a także chórowi paschalnemu – za wspaniały śpiew poprzedzony tygodniami prób. Cieszymy się również obecnością współbraci z okolicznych saletyńskich wspólnot zakonnych, dziękujemy za wspólny udział w liturgiach i modlitwę. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowywali Grób Pański i Ołtarz adoracji oraz za ufundowanie kwiatów. Podziękowania należą się również wszystkim osobom, które pod egidą Rady Parafialnej zaangażowały się w przygotowanie agapy po zakończeniu Wigilii Paschalnej. Dziękujemy również wszystkim, którzy złożyli ofiary na Dar Paschalny, aby najbardziej potrzebujący również mogli przeżyć godnie święta. W tym roku możemy się także cieszyć z bardzo licznego udziału w liturgiach Was – drodzy parafianie i sympatycy naszej parafii. To wielka radość, że możemy tutaj, w kościele, czuć się jak u siebie w domu i przeżywać wspólnie największe tajemnice naszej wiary.
Niech Boże błogosławieństwo wypełni każdą z osób, która w jakikolwiek sposób włączyła się we wspólne świętowanie całej wspólnoty.