OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Wielkiego Postu – 19.03.2023

1. Przypominamy, że także w tym roku przygotowujemy Dar Paschalny w postaci paczek, które będą zawierały nie tylko podstawowe produkty, ale też to, czym można ubogacić stół wielkanocny. Bardzo prosimy o wsparcie tej inicjatywy poprzez wpłaty na konto bankowe naszej parafii z dopiskiem „Dar Paschalny” lub do skarbonki św. Antoniego. Dzisiejsza zbiórka do puszek jest również przeznaczona na ten cel. Dziękujemy najserdeczniej w imieniu Rady Parafialnej, Caritas i wszystkich osób włączających się w organizację pomocy, a przede wszystkim w imieniu osób, które z tej pomocy będą korzystać.

2. Matulanki rozpoczynają spotkania w nowym formacie. Zapraszamy wszystkie mamy na każdym etapie macierzyństwa do wspólnego spędzania czasu w kobiecym gronie, poruszania ważnych tematów  takich jak nasze powołanie do kobiecości w życiu codziennym, wspólną modlitwę i Msze święte. Spotkania będą odbywać się w drugi i czwarty wtorek miesiąca o godzinie 17.00 oraz w drugi i czwarty czwartek miesiąca o godzinie 9.00. Po więcej informacji zapraszamy na facebookową stronę „Matulanki” i na stronę parafialną.

3. Zapraszamy do podjęcia Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, która jest dziewięciomiesięczną modlitwą za jedno nienarodzone dziecko, którego życie jest zagrożone. Będzie taka możliwość w dzień Uroczystości Zwiastowania Pańskiego w sobotę 25 marca w czasie wieczornej Mszy świętej o godz. 18.00.

4. W najbliższą niedzielę 26 marca zapraszamy rodziców z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii świętej na Mszę św. o godz. 12.00, podczas której nastąpi wręczenie Biblii.

5. W przyszłą niedzielę zapraszamy również na Mszę św. dla osób w spektrum autyzmu i ich rodzin o godz. 15.00, a po Eucharystii na rozmowy i podwieczorek. Mile widziane kubeczki, ciasta, napoje. Osoby pragnące posługiwać podczas liturgii proszone są o przyjście 15 minut przed rozpoczęciem.

6. W piątek 31 marca o godz 20.00 z parafii pw. Ducha Świętego na Ruczaju wyrusza Ekstrymalna Droga Krzyżowa organizowana przez ks. Jacka Stryczka. Mszę świętą na rozpoczęcie poprowadzi ks. bp Robert Chrząszcz. Zapraszamy.

7. W Dies Domini publikujemy dziś stanowisko Konferencji Episkopatu Polski w sprawie ostatnich publikacji dotyczących św. Jana Pawła II. Temu tematowi poświęcony jest także cykl artykułów najnowszym Gościu Niedzielnym.