1. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 10:30, natomiast comiesięczna modlitwa ekumeniczna w duchu Taizé odbędzie się w drugą niedzielę czerwca.
  2. Przypominamy, że niewykorzystane kupony z festynu można wymienić na przygotowywane niespodzianki. Można będzie je także wykorzystać podczas odpustowego festynu – 8 września.
  3. W oktawie po Uroczystości Bożego Ciała po Mszy świętej o godz. 18.00 odbywają się procesje eucharystyczne wokół Kalwarii saletyńskiej połączone z nabożeństwem czerwcowym. W czwartek zakończenie oktawy i błogosławieństwo małych dzieci.
    Od piątku
    nabożeństwa czerwcowe będą odprawiane codziennie o godz. 17.30.
  4. 4. Spotkanie kandydatów na ministrantów odbędzie się w najbliższą środę o godz. 17.00 w zakrystii. Spotkanie ministrantów, również w najbliższą środę, rozpocznie się od Mszy św. o godz. 18.00.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek modlitwa za kapłanów i o nowe powołania po Mszy świętej o godz. 18:00. W piątek nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa jako nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17:30.
  6. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  7. W przyszłą niedzielę 9 czerwca po Mszach świętych działająca przy parafii grupa Postcresima wraz z opiekunami będzie kwestować na rzecz dofinansowania rekolekcji wakacyjnych. Przy tej okazji młodzież będzie częstować upieczonymi przez siebie ciasteczkami. Fundusze zebrane  będą przeznaczone na wsparcie wyjazdu dzieci z rodzin niezamożnych.

 

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 158 zaprasza na V Piknik dla Zdrowia połączony z obchodami jubileuszu 30 lecia szkoły. Impreza odbędzie się na terenach zielonych szkoły przy ul. Strąkowej 3a w sobotę 8 czerwca od godz. 10.00 do 14.00. Ważnym punktem programu jest zbiórka krwi i rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego. Będzie również okazja do skorzystania z porad medycznych, psychologicznych i dietetycznych. Program imprezy dostępny jest w gablocie z ogłoszeniami.

 

Dyrektor Przedszkola nr 10, ul. Strąkowej 7 informuje, że od 3 czerwca trwają zapisy do przedszkola dzieci w wieku 3 do 6 lat. W okresie serdecznie zapraszamy.