Ogłoszenia XXVI Niedziela

wpis w: Ogłoszenia parafialne | 0

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.09.2016

1. Przeżywamy dzisiaj Odpust parafialny czyli szczególną sposobność do darowania przed Bogiem kary doczesnej za grzechy, zgładzone już co do winy. Skorzystajmy z okazji, by za pośrednictwem Kościoła otrzymać owoce odkupienia i zadośćuczynienie ze skarbca zasług Chrystusa i świętych. Odpust pozwala nam też głębiej wniknąć w orędzie Matki Bożej z La Salette i jego aktualność w naszym życiu. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomogli nam przeżywać tę uroczystość parafialną.

2. W tym tygodniu w pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po Mszy św. o 7.00. Odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną rozpoczniemy od godz. 9.30.

3. Od soboty przez cały miesiąc październik zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe, które będą odprawiane codziennie o godz. 17.30, a w środy podczas nowenny po Mszy św. wieczornej. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.

4. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii Ks. Romana Nowaka, saletyna, który od 30 lat pracuje jako misjonarz na Madagaskarze. Jego świadectwo będzie wprowadzeniem w przeżywany w październiku Tydzień Misyjny a dla nas możliwość materialnego wsparcia misji.

5. Za tydzień po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana Tajemnic Różańcowych.

6. W tym tygodniu zapraszamy na spotkania duszpasterskie: w poniedziałek kandydatów na ministrantów o godz. 18.45; Oazę młodzieżową piątek o godz. 19.00. Spotkanie Rady Parafialnej także w piątek o godz. 19..00 w sali obok zakrystii.

7. Wspomnienia liturgiczne tygodnia:

  • wtorek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera;

  • środa – wspomnienie św. Wacława, męczennika;

  • czwartek – święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała;

  • piątek – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;

  • sobota – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła;