OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA Wielkanocna – Święto Miłosierdzia Bożego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA Wielkanocna – Święto Miłosierdzia Bożego

8.04.2018 r.

 

  1. Dziś w Święto Miłosierdzia Bożego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zachęcamy do nawiedzenia łagiewnickiego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, gdyż mieszkamy w cieniu tego cudownego miejsca.
  1. Dzisiaj rozpoczyna się 74. Tydzień Miłosierdzia (przeniesiony z października). Caritas przeżywa kolejny raz swoje święto patronalne. Z tej okazji bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w pomoc potrzebującym w naszej parafii. Dziękujemy także wszystkim Parafianom dzielącym się dobrami materialnymi z ubogimi. W roku 2017 Parafialny Caritas zebrał 19 900zł, które przeznaczył na paczki świąteczne, lekarstwa i inną drobną pomoc potrzebującym Parafianom.
  1. W poniedziałek 9 kwietnia Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesiona ze względów liturgicznych z dnia 25 marca. Dzień ten jest przeżywany jako Dzień Świętości Życia. Podczas Mszy świętej o godz. 18.00 dokona się przyrzeczenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Osoby gotowe do podjęcia tego dzieła prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się przy wyjściu z kościoła, który złożą w procesji z darami w czasie Mszy świętej. Więcej informacji na temat Duchowej Adopcji znajdziemy na ulotkach.
  1. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjalnych odbędzie się w poniedziałek 9 kwietnia o godz. 19.00.
  1. We wtorek modlitwa Słowem Bożym o godz. 18.45.
  1. Podczas środowych katechez dla dorosłych o godz. 19.00 rozpoczynamy rozważania o Mszy świętej. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy pragną pogłębić historyczne, teologiczne, duchowe i liturgiczne rozumienie Najświętszego Sakramentu.
  2. W sobotę 14 kwietnia o godz. 18.00 rozpoczynamy Misje Ewangelizacyjne w naszej parafii, w które wpisują się Dni Nadziei, Tydzień Biblijny i Niedziela Dobrego Pasterza. Misjom przewodniczyć będą Misjonarze Saletyni: Ks. Grzegorz Szczygieł i Ks. Marcin Sitek. Szczegółowy plan modlitwy i nauczania znajdziemy na stronie internetowej oraz plakatach i ulotkach. Serdecznie zapraszamy do czynnego udziału w tym czasie łaski.

 

  1. Dzisiaj w drugą niedzielę miesiąca zbiórka na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. W miesiącu marcu w kościele i na konto bankowe parafii zebrano 5340 zł. Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

  1. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza członków i sympatyków radia na spotkanie „przy święconym jajku” w dniu 9 kwietnia tj. w poniedziałek po Mszy świętej o godz. 18.00 do kawiarenki parafialnej.