OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Wielkiego Postu – 12.03.2023

  1. Dzisiaj z racji drugiej niedzieli miesiąca zbiórka inwestycyjna. Składamy bardzo gorące podziękowania za ofiary w kwocie 7115 zł złożone w lutym, zarówno w kościele, jak i na konto bankowe parafii.
  2. Spotkanie Dorosłej Służby Liturgicznej odbędzie się w najbliższą środę o godz. 18.45 w sali św. Jana Pawła II.
  3. Ukazał się nowy numer Posłańca Matki Bożej Saletyńskiej tym razem o radości z chrześcijańskiej perspektywy życia wiecznego. W czasopiśmie pojawiły się także nowe stałe rubryki: Rachunek sumieniaPierwsza sobota z „Posłańcem”, gdzie znajdziemy rozważania różańcowe, Mama poleca Proboszczowe zagwozdki. Zachęcamy do nabycia i lektury.
  4. Drodzy Parafianie, w czasie Wielkiego Postu modlimy się szczególnie za wszystkie osoby potrzebujące wsparcia i  dotknięte rozmaitymi troskami. Tradycyjnie przygotowujemy też Dar Paschalny w postaci paczek, które będą zawierały nie tylko podstawowe produkty, ale też to, czym można ubogacić stół wielkanocny. Bardzo prosimy o wsparcie tej inicjatywy poprzez wpłaty na konto bankowe naszej parafii z dopiskiem „Dar Paschalny” lub do skarbonki św. Antoniego. W trzecią niedzielę marca będzie również zbiórka do puszek na ten cel. Dziękujemy najserdeczniej w imieniu Rady Parafialnej, Caritas i wszystkich osób włączających się w organizację pomocy, a przede wszystkim w imieniu osób, które z tej pomocy będą korzystać.
  5. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
  • Droga Krzyżowa w każdy piątek: 15 i 19.30
  • Gorzkie żale w każdą niedzielę o godz. 17.15
  1. Konferencja Episkopatu Polski zachęca do korzystania z powołanego do życia już 25 lat temu katolickiego portalu internetowego Opoka. Szczegóły na ulotkach przy wyjściu z kościoła.