lucja-645

 

 

Ruch Domowy Kościół zgodnie ze swą nazwą dąży do tego, aby małżonkowie pragnęli ukształtować swoje życie rodzinne zgodnie z objawionym przez Chrystusa planem Bożym. Jesteśmy przekonani, że tylko Chrystus może utworzyć wspólnotę. Centralnym punktem życia kręgu jest spotkanie miesięczne.

Comiesięczne spotkania w kręgu dodają nam sił, zachęcają do dalszej pracy, wskazują drogę dalszej wędrówki i pomocy w dążeniu do świętości. Obecnie działa w parafii 4 kręgi rodzin. Moderatorami są: ks. Proboszcz Zbigniew Pałys, ks. Wojciech, ks.Jacek oraz ks. Marcin. Celem Oazy Rodzin jest pogłębianie wiedzy religijnej, poznawanie wymagań, jakie stawia Chrystus, aby dostosować do nich całe życie. Wysiłek ten jest dokonywany wspólnie. Chodzi nie tylko o poznanie Boga i Jego nauki, ale o spotkanie Go w słowie Bożym i na modlitwie. W kręgach pomagamy sobie wzajemnie i modlimy się wzajemnie. Umocnione obietnicą Pana, małżeństwa Domowego Kościoła starają się nie zapominać o obietnicy Chrystusa i z radością i ufnością przezwyciężają problemy i trudności w rodzinie oraz służą pomocą sobie nawzajem w pogłębianiu życia duchowego.

 

 

 

p1270003

Msza Święta Kręgów Domowego Kościoła odbywa się w każdą I- wszą niedzielę miesiąca o godz. 12.00.

Wszystkich zainteresowanych szczegółami tej formacji zapraszamy serdecznie do kontaktu. Jest kilka możliwości:
– Najprościej podejść do kogoś z nas pod kościołem w niedzielę. Członków kręgów można często poznać po tym, że zostają nieco dłużej po niedzielnej Mszy św – szczególnie o 10.30 lub 12.00. Z chęcią udzielimy wszelkich informacji.
– Mailem pod adresem decembery@poczta.onet.pl lub telefonicznie 695 147 882- Gosia Grudzień.
– Poprzez kontakt z jednym z naszych księży wymienionych wyżej.

 

 

Świadectwa małżeństw należących do Domowego Kościoła w naszej parafii :

 

 

img_0326

 

Jesteśmy w Domowym Kościele od niedawna. Wcześniej wiedzieliśmy o istnieniu tej wspólnoty, gdyż kilkoro naszych przyjaciół należy do kręgów rodzin, ale my nie do końca widzieliśmy tam dla siebie miejsce.

Czas jednak płynie szybko, kolejne lata małżeńskiego życia nam mijały. Po pojawieniu się dwójki naszych dzieci na świecie zauważyliśmy, że coraz bardziej potrzebujemy oparcia w jakiejś wspólnocie. Życie wiarą w pojedynkę czy nawet we dwoje we współczesnym świecie jest bardzo wymagające. Zwykłe spotkanie z przyjaciółmi czy udział w dobrych rekolekcjach już nie wystarczały – potrzebowaliśmy formacji i przynależności do grupy ludzi myślących podobnie. Wtedy kolejny raz otrzymaliśmy zaproszenie na spotkania. A ponieważ był to w naszej rodzinie dość trudny czas, tym razem przyjęliśmy je już bez oporów.

Po roku pilotażu, który wprowadza w klimat Domowego Kościoła zdecydowaliśmy się uczestniczyć w tym ruchu. Warto tu zaznaczyć, że podczas takiego wprowadzenia sposób działania tej wspólnoty zostaje bardzo dokładnie omówiony. Na każdym etapie nasi animatorzy podkreślali, że trzeba dobrze rozeznać czy to droga dla nas i w pełnej wolności, bez żadnego nacisku zdecydować, co dalej. Takie podejście bardzo pomaga zapoznać się z tzw. charyzmatem tej gałęzi Ruchu Światło-Życie, a także zacieśnić więzy z parami z naszego kręgu i na końcu podjąć odpowiedzialnie decyzję, którą potem odnawia się co roku.

Co zyskujemy dzięki uczestnictwie w Domowym Kościele?

  • raz na miesiąc spotkanie formacyjne w gronie ludzi o podobnych wartościach
  • sprawdzone narzędzia do rozwoju i umacniania swojej wiary
  • wartościową grupę rówieśniczą dla naszych dzieci
  • dostęp do rekolekcji i spotkań formacyjnych
  • jasno wytyczoną drogę doskonalenia w małżeństwie i rodzinie (tzw. dary wspólnoty)

Grażyna i Tomek

 

 

img_0261

Uczestnictwo w ruchu Domowego Kościoła jest dla nas prawdziwą przygodą, którą przeżywamy od piętnastu lat. Dzięki temu, że zdecydowaliśmy się włączyć w ten ruch wiemy, jakim darem jest codzienna modlitwa małżeńska, rodzinna oraz lektura Pisma Świętego. Życie małżeńskie jest ogromnym zadaniem, zatem jest bardzo ważne, aby rozpocząć je i kontynuować w głębokim przekonaniu, że prawdziwa miłość to ciągłe tworzenie nowego. Siłę do tego czerpiemy z comiesięcznych spotkań naszego kręgu, gdzie wspólnie dzielimy się życiem, sprawami naszego zaangażowania w życie rodzinne, zawodowe, społeczne. Spotkania kręgu pozwalają nam lepiej poznać, co mówi do nas Bóg i jak możemy na jego Słowo odpowiedzieć w naszym życiu. Poznajemy i wspólnie z rodzinami kręgu przeżywamy charyzmat naszego Ruchu. Znajdujemy także wsparcie w codziennych zwyczajnych problemach.

Po kilku latach uczestnictwa w Domowym Kościele coraz lepiej zdajemy sobie sprawę, jakim błogosławieństwem dla naszej rodziny była decyzja o wstąpieniu do DK. Zawsze będziemy Bogu wdzięczni za dar powołania nas na tę drogę wspólnego duchowego wzrastania. Jesteśmy pewni, że przez formację DK jesteśmy szczęśliwsi w naszym małżeństwie. Dziękujemy Bogu za sługę Bożego Księdza Franciszka Blachnickiego i charyzmat Ruchu.

Kasia i Łukasz

dsc_5326

W Domowym Kościele jesteśmy od roku. Uczestnictwo w nim jest dla Nas kontynuacją formacji młodzieżowej w Ruchu Światło – Życie. Dołączyliśmy do Domowego Kościoła, aby być bliżej ludzi, którzy tak jak my pragną poprzez miłość małżeńską  i wspólną modlitwę zbliżać się do Boga. Chcemy także, aby nasze dzieci otoczone wartościami chrześcijańskimi razem z nami podążały drogą do Chrystusa.”

Klaudyna i Krzysztof Piątek