Ogłoszenia na VIII niedzielę zwykłą

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
VIII Niedziela Zwykła – 26 lutego 2017 r.

 

1. Dzisiaj rozpoczyna się 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jubileuszowy Tydzień Modlitw rozpoczyna Narodowy Kongres Trzeźwości, którego hasło brzmi: „Ku trzeźwości Narodu. Odpowiedzialność rodziny, Kościoła, państwa i samorządu”. Jest on wyjątkową szansą na zjednoczenie działań wszystkich Polaków. Każdy z nas może i powinien wnieść osobisty wkład w przygotowanie i przebieg Kongresu poprzez modlitwę, czuwanie nad własną trzeźwością i dawanie świadectwa. Wyjątkowo cennym darem jest dar abstynencji w roku Kongresu Trzeźwości. Niech nasza postawa i zaangażowanie w to dzieło, z pomocą łaski Bożej, przyniesie błogosławione owoce dla Kościoła i całej naszej ojczyzny. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.15 w tej intencji.

2. Katechezy neokatechumenalne głoszone są w Kaplicy w poniedziałki i czwartki o godz. 18.45.

3. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Jest to czas przygotowania do obchodów Świąt Paschalnych. W środę Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem będą odprawione o godzinie: 00, 9.00, 18.00 i 20.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

Droga Krzyżowa w każdy piątek o 17.15 i o 20.00 szczególnie dla młodzieży;

Gorzkie żale w każdą niedzielę o godz. 17.15

4. W sobotę 4 marca święto św. Kazimierza, królewicza.

5. W przyszłą niedzielę, 5 marca, dopełnimy Dzień Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Jak pamiętacie w adwencie ograniczyliśmy się tylko do modlitwy w tej intencji, konkretniej przygotowując pomoc materialną. Za tydzień będziemy mieli okazję wesprzeć materialnie parafię Busk na Ukrainie, skąd przybędzie Ks. Kamil Pękalski, misjonarz saletyn, aby zapoznać nas z sytuacją ukraińskiego Kościoła katolickiego. Jako wyraz wdzięczności za okazaną z naszej strony pomoc Ks. Kamil wygłosi rekolekcje szkolne dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej od 6 do 8 marca.

6. Serdecznie zapraszamy wszystkie młode i chętne osoby do współtworzenia chóru na Triduum Paschalne 2017. Jeśli potrafisz śpiewać skontaktuj się z nami. Dane kontaktowe dostępne w zakrystii. Aneta i Maria z zespołu Matula.