Ogłoszenia na VII niedzielę zwykłą

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
VII Niedziela Zwykła – 19 lutego 2017 r.

 

1. Dzisiaj 19. dnia miesiąca wspominamy objawienie Matki Bożej w La Salette i wskazania płynące z Jej Orędzia. Po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo saletyńskie.

2. Katechezy neokatechumenalne głoszone są w Kaplicy w poniedziałki i czwartki o godz. 18.45.

3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas I gimnazjalnych odbędzie się we wtorek 21 lutego o godz. 19.00.

4. W środę 22 lutego – Święto Katedry św. Piotra. Po grecku i po łacinie cathedra oznacza „krzesło”. Zazwyczaj z takiego honorowego miejsca biskup pouczał wiernych. Ojcowie Kościoła używali tego symbolu do wyrażenia władzy biskupiej. Szczególnie zaś odnosili go do rzymskiej stolicy św. Piotra.

5. W piątek 24 lutego o godz. 18.45 zapraszamy wszystkich, którzy pragną zaangażować się w liturgię sprawowaną w naszym kościele. Oczekujemy na młodzież i dorosłych pragnących czytać Słowo Boże, śpiewać psalmy responsoryjne czy uczestniczyć w asystach liturgicznych. Zaproszenie skierowane jest do tych, którzy dotychczas to czynili oraz do osób, które pragną użyczyć darów otrzymanych od Boga dla dobra wspólnoty parafialnej. Czekamy na Was.

6. W sobotę 25 lutego o godz. 19.00 zapraszamy na Nieszpory połączone z katechezą wielkopostną wprowadzającą w okres Wielkiego Postu. Oczekujemy szczególnie na wspólnoty i grupy parafialne oraz kandydatów do bierzmowania.

7. W przyszłą niedzielę, 26 lutego, podczas Mszy św. o godz. 10.30 ks. Piotr Ciepłak MS – wikariusz prowincjalny, udzieli alumnom naszego seminarium posług lektoratu i akolitatu. Udzielane posługi są etapami w formacji seminaryjnej, która przygotowuje do święceń kapłańskich.