Ogłoszenia na Niedzielę Chrztu Pańskiego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA – ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO – 8.01.2017 r.

 

1. Przeżywamy dzisiaj święto Chrztu Pańskiego. Kończy ono liturgiczny okres Bożego Narodzenia, choć tradycyjnie szopka i śpiew kolęd pozostaje do 2 lutego. Wspominając chrzest Jezusa w Jordanie oraz duchowe znaczenie naszego chrztu warto przypomnieć odpowiedzialność rodziców za katolickie wychowanie dzieci oraz zgodny z katolickim rozumieniem wybór rodziców chrzestnych, którzy praktykują wiarę i żyją zgodnie z zasadami moralnymi Kościoła.

2. Dzisiaj o godz. 19.00 zapraszamy na koncert kolęd oraz na wspólne kolędowanie z zespołem Matula.

3. W naszej parafii trwają Odwiedziny Duszpasterskie. Dziękujemy Wam, za życzliwe przyjęcie kapłanów w waszych domach. Informacje o planowanej wizycie kapłana roznoszą ministranci. Kolędę rozpoczynamy o godz. 17.00 od poniedziałku do piątku, a w sobotę od godz. 11.00. Prosimy o wyrozumiałe oczekiwanie, gdyż trudno jest określić dokładny czas odwiedzin.

Program odwiedzin na najbliższy tydzień:
Poniedziałek (9 stycznia) – ul. Szaniawskiego, ul. Słupska, ul. Pienińska, ul. Zielonogórska, ul. Nowotarska, ul. Brożka (domki),
Wtorek (10 stycznia) – ul. Brożka 24,
Środa (11 stycznia) – ul. ul. Borsucza 1 i ul. Koszalińska,
Czwartek (12 stycznia) – ul. Borsucza 3,
Piątek (13 stycznia) – ul. Brożka 26 i ul. Oraczy,
Sobota (14 stycznia) – ul. Borsucza 5 i ul. Do Wilgi 8 (nr 1-40).

4. Kancelaria Parafialna w czasie kolędy czynna jest we wtorek i czwartek godzinę wcześniej tj. od 15.30 do 16.30, a w sobotę od 8.00 do 9.00.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 zapraszamy Rodziny na kolędowanie przy szopce połączone z rodzinnym konkursem śpiewu kolęd. Prosimy o przygotowanie 1-2 kolęd. Mile widziane są wszystkie dostępne instrumenty muzyczne i jak najliczniejszy udział dzieci.