Niedziela Palmowa – 28.03.2021 r.   

wpis w: Ogłoszenia parafialne | 0
  1. Przed nami Wielki Tydzień, a w nim Triduum Paschalne. Zachęcamy do głębokiego przeżycia tego czasu, mimo wielu ograniczeń związanych z pandemią. W naszym kościele limit uczestniczących równocześnie w nabożeństwach wynosi 60 osób. Dla wspólnego bezpieczeństwa zachęcamy do przestrzegania zasad dystansu społecznego, noszenia maseczek oraz dezynfekcji. Aby ułatwić duchową łączność tym, którzy nie mogą uczestniczyć w liturgii w kościele, nabożeństwa będą transmitowane online.

 

WIELKI CZWARTEK – MSZA ŚW. WIECZERZY PAŃSKIEJ o godz. 16.00 i 18.00. Po drugiej Mszy św. procesja  tylko asysty liturgicznej do Ciemnicy –  Ołtarza Adoracji. Po zakończonej Liturgii zachęcamy do adoracji indywidualnej Pana Jezusa do godz. 22.30, zachowując w kaplicy limit 6 osób.

 

WIELKI PIĄTEK – od godz. 7.00 adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy – Ołtarzu Adoracji. Zachęcamy do adoracji indywidualnej zachowując w kaplicy limit 6 osób.

Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa o godz.15.00 w kościele przy zachowaniu limitu 60 osób.

LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ o godz. 18.00. Po Liturgii adoracja Pana Jezusa w Grobie Pańskim do godz. 22.30. W tym dniu obowiązuje post ścisły.

 

WIELKA SOBOTA – od godz. 7.00 adoracja Pana Jezusa w Grobie Pańskim. W tym dniu błogosławieństwo pokarmów bez pokropienia wodą co pół godziny od 8.00 do 14.00. Przy sprzyjającej pogodzie błogosławieństwo będzie na placu przed kościołem. O godz. 20.00 LITURGIA PASCHALNA. Po niej procesja rezurekcyjna po placu kościelnym tylko asysty liturgicznej. 

 

2. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze święte według porządku niedzielnego. Będą także Msze święte o godz. 7.00 i 20.00

3. W Poniedziałek Wielkanocny taca będzie przeznaczona na potrzeby Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 20.00.

4. W Wielkim Tygodniu spowiedź święta będzie w poniedziałek, wtorek i środę w godzinach: 7.00 – 8.00 i 17.00 – 19.00 oraz w Wielki Czwartek od 7.00 do 8.00.

5. Program celebracji liturgicznych i spowiedzi świętej w Wielkim Tygodniu jest wywieszony w gablocie kościelnej i na stronie internetowej parafii oraz znajduje się w Dies Domini.

6. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna będzie tylko we wtorek.

 

 

Informacje dotyczące Wielkiego Tygodnia

 

Spowiedź święta

W Niedzielę Palmową spowiedź święta podczas każdej Mszy świętej. W Wielkim Tygodniu spowiedź święta będzie w poniedziałek, wtorek i środę w godzinach: 7.00 – 8.00 i 17.00 – 19.00 oraz w Wielki Czwartek od 7.00 do 8.00. Jeden kapłan będzie spowiadał w kościele w konfesjonale, a drugi w Sali św. Faustyny w Domu Parafialnym.

Ilekroć istnieje poważna racja i nie ma sposobności wyspowiadania się, wierny „jest obowiązany wzbudzić akt żalu doskonałego, który zawiera w sobie zamiar wyspowiadania się jak najszybciej” (kan. 916 Kodeksu Prawa Kanonicznego; por. Katechizm Kościoła Katolickiego, nr 1452).

Wielki Czwartek

Msza święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 16.00 i 18.00. Tych, którzy nie pracują zapraszamy na godz. 16.00.  Od godziny 19.30 do 22.30 możliwość adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy z zachowaniem limitu 6 osób przebywających równocześnie w kaplicy.

Wielki Piątek

Rozpoczęcie adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 7.00. Przedstawicieli wspólnot parafialnych prosimy o zgłaszanie w zakrystii godziny adoracyjnej w Ciemnicy i przy Grobie Pańskim.

Adoracja Krzyża

Podczas Nabożeństwa Męki Pańskiej tylko Celebrans całuje Krzyż, pozostali oddają mu cześć przez przyklęknięcie lub skłon głowy pozostałych wiernych.

Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego

W Wielki Piątek rozpoczyna się Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. W tej modlitwie, podczas nabożeństw Drogi Krzyżowej oraz przez cały rok w Mszach św. odprawianych zgodnie z przepisami liturgicznymi według formularza Za tych, którzy nas trapią, polecajmy Miłosiernemu Bogu wszystkich okazujących Kościołowi i osobom wierzącym niezrozumienie, próbujących z nimi walczyć, a także podejmujących dramatyczne akty odstąpienia od Kościoła.

Wielka Sobota

Tradycyjne błogosławieństwo pokarmów wielkanocnych, w miarę sprzyjających okoliczności, urządzimy na zewnątrz kościoła. Ci, którzy nie będą uczestniczyć w tym sakramentalium, są zaproszeni do odmówienia modlitwy błogosławieństwa pokarmów wielkanocnych przed świątecznym śniadaniem według zaproponowanego w ubiegłym roku wzoru.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

W mocy pozostaje, także w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, udzielona dnia 17 października 2020 roku dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej. Msze święte w naszym kościele jak w każdą niedzielę tj. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 i 20.00.

Pomoc

Szczególnym zainteresowaniem oraz troską otoczmy w zbliżającym się okresie ubogich, samotnych i znajdujących się w jakiejkolwiek trudnej sytuacji, tak by łask i nadziei płynących z przeżywania największych tajemnic wiary katolickiej doświadczyli wszyscy, którzy ich potrzebują.

Materiały pomocne w przeżywaniu celebracji Wielkiego Tygodnia oraz modlitwy domowej w tym czasie będą dostępne w serwisie internetowym Archidiecezji Krakowskiej diecezja.pl. W 3. programie TVP obrzędy Świętego Triduum Paschalnego będą transmitowane z Katedry na Wawelu.