Kongres Szkoły Nowej Ewangelizacji

wpis w: Aktualności, Galeria | 0

Prawie 20 osób ze wspólnoty SNE działąjacej w naszej parafii wraz z ks. Wojciechem brało udział w V Kongresie Szkoły Nowej Ewangelizacji św. Filipa, który w dniach 14–16 października odbywał się w Dębowcu. Spotkanie przebiegało pod hasłem „Maryja – Pojednawczyni grzeszników” i wpisało się w obchody 170. rocznicy objawienia Matki Bożej na La Salette.

Na V Kongres Szkoły Nowej Ewangelizacji św. Filipa do Dębowca przyjechali przedstawiciele wspólnot z Mrągowa, Olsztyna, Krakowa, Rzeszowa, Warszawy i Kobylanki; obecni byli także Słowacy. – Kongres pomaga nam integrować środowisko – spotkać się, modlić się, świętować, ale przede wszystkim popatrzeć w kontekście orędzia Matki Bożej z La Salette na nasz charyzmat, na naszą posługę, na to, co robimy w Szkole – wyjaśnia dyrektor ks. Jacek Gorzelany MS.

Szkoła Nowej Ewangelizacji św. Filipa jest dziełem apostolskim polskiej prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów. Jej celem jest formacja ewangelizatorów oraz inicjowanie nowych ośrodków ewangelizacyjnych na poziomie kraju, diecezji, parafii i wspólnot, tak by każdy katolik potrafił głosić Dobrą Nowinę w sposób prosty, praktyczny i doświadczalny.

Tych którzy chcieli by dołączyć do naszej wspólnoty zapraszamy : http://sne.krakow.saletyni.pl/

dsc_0887

dsc_0884

dsc_0813

dsc_0792