Zaproszenie skierowane przez sekcję charytatywną Rady Parafialnej.

wpis w: Bez kategorii | 0

„Drodzy Parafianie!

Sytuacja pandemii koronawirusa zmieniła nasze życie i dotknęła nas wszystkich. Dla osób starszych, chorych, samotnych i żyjących w niedostatku ostatnie miesiące są szczególnie trudne. Wyrazem naszej miłości i życzliwości i dostrzegania w każdej osobie Jezusa Chrystusa, jest zadbanie na miarę naszych możliwości o osoby, które tego potrzebują. Mamy świadomość, że potrzeby są różne – od konkretnego wsparcia materialnego, poprzez ofiarowanie czasu, uwagi, życzliwości, po modlitwę. Bez włączenia się kolejnych osób w działalność charytatywną, trudno będzie realizować w naszej parafii inicjatywy, które odpowiedzą na przynajmniej niektóre z potrzeb. Z powodu obostrzeń związanych z pandemią, nie możemy w tym roku urządzić tradycyjnej Wigilii dla osób samotnych, ale możemy ofiarować osobom, które tego potrzebują, Dar wigilijny (posiłek wigilijny przygotowany i dostarczony). Od nas wszystkich będzie zależało, jaki on będzie i czy będzie miał kto ten dar zanieść. Prosimy wszystkie osoby, które znajdują w sobie gotowość i możliwość podzielenia się swoim czasem o kontakt osobisty z Ks. Proboszczem, w zakrystii albo telefonicznie lub mailowo (numery telefonów i adres e – mail znajdziemy na stronie internetowej parafii).

Pomoc może dotyczyć przedświątecznej inicjatywy , ale też zapraszamy osoby, które mogłyby zaangażować się w inne dzieła charytatywne. Szczegóły Daru wigilijnego i innych inicjatyw podamy w najbliższym czasie. Jednocześnie wszystkich prosimy o rozeznanie, czy w Waszym sąsiedztwie są osoby, którym moglibyśmy sprawić radość, pomóc materialnie, które potrzebują innej formy pomocy, na którą możemy odpowiedzieć. Prosimy w miarę możliwości upewnić się, czy ta osoba życzy sobie naszej pomocy. Każdy parafianin również sam może zgłosić swoją potrzebę. (osobiście Ks. Proboszczowi, w zakrystii, kancelari albo telefonicznie lub mailowo. Numery telefonów i adres e – mail znajdziemy na stronie internetowej parafii). Każdy który pozwala sobie pomóc  obdarza innych. Jest to bardzo ważne. Dlatego  liczymy na otwartość , pomoc i zrozumienie społeczności parafialnej.

Jeżeli ktoś zechciałby wspomóc materialnie dzieła charytatywne w naszej parafii, to zachęcamy do wpłat na konto bankowe z dopiskiem działalność charytatywna. Można również zostawić pieniążki w skarbonie Św. Antoniego, albo w skarbonie Caritasu. Nawet najmniejsza kwota przyczynia się do realizacji dobrych celów. Ofiary złożone na ten cel można również odpisywać od podatku przy rozliczeniu rocznym.

Mamy nadzieję, że wspólnie sprawimy, że dobro w naszej parafii będzie się pomnażało”.