XXX Niedziela Zwykła – 25.10.2020 r.

wpis w: Ogłoszenia parafialne | 0
  1. W związku z wynikiem pozytywnym testu w kierunku COVID-19 u jednego z naszych współbraci przypominamy, że od dnia 23 października podjęliśmy decyzję o czasowej izolacji reszty naszej wspólnoty zakonnej. Msze św. będą odprawiane bez zmian w kościele przez innych księży. W dni powszednie będzie odprawiana jedna (pierwsza) intencja, natomiast pozostałe (wyznaczone) intencje mszalne będą odprawiane za klauzurą w domu zakonnym.

Sakrament pokuty będzie sprawowany wyłącznie w kaplicy.

Kancelaria parafialna będzie nieczynna do odwołania. Jednocześnie bardzo prosimy, aby pilne sprawy kancelaryjne ustalać drogą zdalną kontaktując się mailowo (e-mail: krakow@saletyni.pl) lub telefonicznie (+ 48 504 835 789) z ks. proboszczem.

Powyższe zmiany obowiązują do odwołania. Wszelkie informacje będą aktualizowane na bieżąco na stronie internetowej parafii (www.krakow.saletyni.pl)

Prosimy o modlitwę w intencji naszej wspólnoty zakonnej.

 

  1. Ze względu na obowiązujące obecnie obostrzenia w naszym kościele możemy obecnie przyjąć jednocześnie 120 osób w czasie jednej mszy św.

 

  1. Przypominamy, że w związku ze znacznym wzrostem liczby zakażeń ks. abp Marek Jędraszewski udzielił dyspensy od obowiązku udziału w niedzielnej Mszy świętej.Dyspensa obejmuje wszystkich wiernych Archidiecezji Krakowskiej i trwa do czasu jej odwołania.

 

  1. Przypominamy o zachowywaniu zasad bezpieczeństwa w naszym kościele.Obowiązuje konieczność: dezynfekcji rąk, zakrywania ust i nosa, a także zachowania odpowiedniego dystansu w ławkach, podczas procesji do Komunii świętej oraz przy wychodzeniu z kościoła.

Przypominamy, że Komunii Św. podczas każdej Mszy Św. udzielamy w dwóch procesjach: przed ołtarzem dla osób przyjmujących na wyciągnięte dłonie, a w nawie bocznej (przy ołtarzu Jana Pawła II) dla osób przyjmujących do ust. Rekomendujemy jednak, by w duchu miłości bliźniego i wzajemnej troski o dar życia każdego z nas przyjmować Komunię Św. na rękę.

Dla wspólnego bezpieczeństwa prosimy stosować się do powyższych zasad i obostrzeń epidemicznych. Osoby z objawami infekcji prosimy o pozostawanie w domach i skorzystanie z udzielonej dyspensy.

Bardzo dziękujemy Wam za wspólny trud dźwigania obostrzeń związanych z panującą pandemią.

 

  1. W środę 28.10 (święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza) swoje imieniny obchodzi: ks. Szymon Data MS. Pamiętajmy o wspólnej modlitwie w Jego intencji.

 

 

  1. W listopadzie rozpoczniemy nabożeństwa o godz. 17.30, podczas których będziemy modlić się za naszych bliskich zmarłych poleconych na kartkach wypominkowych. Kartki listopadowe i roczne wyłożone są na stolikach przy wyjściu. Po wpisaniu czytelnie imion naszych zmarłych kartki można składać w zakrystii. W intencji tych zmarłych będziemy modlić się we wszystkie niedziele o godz. 10:10, natomiast każdego 20 dnia miesiąca odprawiamy Mszę świętą za poleconych zmarłych.

 

  1. Informujemy, że w związku z tradycyjnym zyskiwaniem odpustu za zmarłych w dniach od 1 do 8 listopada Stolica Apostolska rozszerzyła okres zyskiwania odpustu do 30 listopada. Więcej szczegółów na stronie Stolicy Apostolskiej