I Niedziela Wielkiego Postu – 1.03.2020 r.   

 1. Dziś kończymy rekolekcje wielkopostne. Dziękujemy Bogu za ten „czas upragniony, czas zbawienia”. Naszą wdzięczność kierujemy do Ks. Stanisława Witkowskiego, misjonarza saletyna, za posługę Słowa Bożego, tak głęboką i pokorną. Wszystkim uczestnikom rekolekcji dziękujemy za duchowe i materialne zaangażowanie.
 1. Dzisiaj od godziny 17.00 do 20.00, w salce pod kościołem, odbędzie się pierwsza próba Chóru na Triduum Paschalne 2020. Zapraszamy wszystkich chętnych do współtworzenia śpiewu podczas liturgii. 
 1. We wtorek modlitwa Słowem Bożym lectio divina o godz. 18.45 . 
 1. W środę Katecheza dla dorosłych o godz. 19.00. Jej tematem będzie Modlitwa Arcykapłańska Jezusa w Wieczerniku. 
 1. W naszej parafii powstaje nowa wspólnota – Oaza Dzieci Bożych.

To formacja Ruchu Światło – Życie dla dzieci, która ma na celu przybliżyć je do Boga, wartości ewangelicznych we wspólnocie. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci z klas 3-6 na spotkania, które będą się odbywały co tydzień w czwartki od godz.18.00 do godz. 19.15 w „la salce” czyli Sali św. Stanisława Kostki. Spotkania prowadzić będą przygotowani Animatorzy, wywodzący się z Oazy młodzieżowej oraz Ks. Szymon Data MS, który będzie Opiekunem Wspólnoty ODB.

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
 • Droga Krzyżowa w każdy piątek:17.15 i 20.00
 • Gorzkie żale w każdą niedzielę o godz. 17.15

W tym tygodniu Drogę Krzyżową o godz. 17.15 poprowadzą Róże różańcowe, Caritas i ARS. 

 1. W sobotę 7 marca podczas Mszy świętej o godz. 18.00 młodzież naszej parafii otrzyma sakrament bierzmowania z rąk Ks. bpa Janusza Mastalskiego. W tym dniu Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30 będzie wyjątkowo w kaplicy. 
 1. W przyszłą niedzielę 8 marca w naszej parafii będzie miała miejsce Wizytacja kanoniczna Ks. bpa Janusza Mastalskiego. Odbywa się ona zgodnie z KPK co pięć lat. W ostatnim tygodniu dokonała się część tej wizytacji, dotycząca wymiaru administracyjnego i gospodarczego parafii oraz działalności katechetycznej. Ksiądz Biskup zaprasza wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy i pragnie spotkać się ze wspólnotami i grupami parafialnymi w następującym porządku:

po Mszy świętej o 7.00 ze wspólnotą kapłańską i zakonną,

po Mszy świętej o godz. 9.00 z Radą Parafialną

po Mszy świętej o godz. 10.30 z Żywym Różańcem, Apostolstwem Rodziny Saletyńskiej, Caritasem, Neokatechumenatem, Ministrantami, Chórem Ad Caelum, Rodziną Radia Maryja, Kręgiem biblijnym, Grupą katechetyczną dorosłych,

Po Mszy świętej o godz. 12.00 z Kręgami Domowego Kościoła, Oazą młodzieżową, Scholą, Matulankami, Saletyńską Szkołą Nowej Ewangelizacji. 

 1. W najbliższą niedzielę 8 marca odbędzie się spotkanie formacyjne dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. Początek o godz. 12:00 Msza św, a następnie konferencja. 
 1. Zapraszamy na katechezy neokatechumenalne w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00 do kaplicy.
 1. Od 13 do 15 marca br. odbędą się rekolekcje ewangelizacyjne Kurs Filipa. Szczegóły na plakatach i ulotkach. Gorąco zapraszamy.

 

 

Czas odnowy, a nie smutku

Wielki Post jest czterdziestodniowym okresem przygotowania do Paschy. Cały okres paschalny składa się z dwóch części: czterdziestnicy przedpaschalnej (łac. tempus Quadragesimae), oraz uroczystego świętowania Wielkanocy, trwającego pięćdziesiąt dni (tempus paschale). Określenie „Wielki Post” nie powinno wzbudzać refleksji smutnych czy zniechęcających. Jest to czas największego wysiłku duchowego, jednak jest zarazem czasem głębokiej radości. Dlaczego? Dlatego, że duchowe zmaganie ze złem zostaje uwieńczone paschalnym zwycięstwem Chrystusa, a my jesteśmy w nim zanurzeni.

Jako parafia proponujemy duchowy wysiłek zmierzający do odnowy i budowania człowieka Chrystusowego.

Nabożeństwa pasyjne

Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.15 prowadzona przez wspólnoty parafialne to okazja łączenia naszego życia z męką i śmiercią Zbawiciela. Zachęcamy rodziców, aby pośród wielu zajęć dzieci, ofiarować 45 minut tygodniowo do uczenia swoich pociech odnajdywania w Krzyżu Jezusa sensu ich cierpień, porażek, przeciwności, odrzucenia. Droga Krzyżowa o godz. 20.00 prowadzona jest przez Kleryków WSD Misjonarzy Saletynów i młodzieży parafialnej.

Gorzkie Żale to nabożeństwo rozmyślania męki Pańskiej w formie śpiewanej, połączone z kazaniem pasyjnym. Forma nabożeństwa, która kiedyś łączyła rodzinną pobożność.

Rekolekcje ewangelizacyjne Kurs Filipa

Wszystkich, którzy pragną odnowić, pogłębić i umocnić swoją wiarę oraz dojrzale przyjąć Chrystusa jako Pana i Zbawiciela swojego życia zapraszamy na ewangelizacyjny Kurs św. Filipa, który w naszej parafii odbędzie się w dniach 13-15 marca. Poprowadzi go ks. Marcin Libera MS ze świeckimi z Saletyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji. Więcej informacji na plakatach, ulotkach oraz stronie internetowej SSNE (sne.krakow.saletyni.pl).

Wieczór Saletyński

Czwartek 19 marca będzie kolejną okazją do okazywania jedności parafii – wspólnoty wspólnot we wspólnej modlitwie u stóp Chrystusa i NMP z La Salette.

24h dla Pana

Inicjatywa papieża Franciszka ogłoszona kilka lat temu dla całego Kościoła polegająca na spędzeniu przy Panu całej doby, zwłaszcza w Adoracji Najświętszego Sakramentu i korzystania z sakramentu pokuty. Ta piękna i słabnąca inicjatywa potrzebuje naszego zaangażowania. W naszej parafii 24h dla Pana rozpoczniemy w piątek przed IV niedzielą Wielkiego Postu Drogą Krzyżową o godz. 20.00, a zakończymy w sobotę Uwielbieniem po Mszy świętej o godz. 18.00. Prosimy o deklarowanie swojego udziału w adoracji zwłaszcza nocnej. Czas adoracji będzie podzielony na czas modlitwy prowadzonej oraz modlitwy w ciszy. Szczegółowy program poznamy w najbliższym czasie.

Możliwość przystąpienia do wspólnot parafialnych spotykających się:

Poniedziałek

Caritas – godz. 17.00

Otwarty meeting Anonimowych Alkoholików – godz. 18.15

Katechezy neokatechumenalne – godz. 19.00 (marzec)

Saletyńska Szkoła Nowej Ewangelizacji – godz. 19.30

Klub Seniora – godz. 16.00 (w drugi poniedziałek miesiąca)

Wtorek

Matulanki – godz. 10.00

Modlitwa Słowem Bożym „lectio divina” – godz. 18.45

Ministranci i lektorzy – godz. 18.45

Środa          Katecheza dla dorosłych – godz. 19.00

Katecheza liturgiczna – godz. 19.00 (druga środa miesiąca)

Chór Ad caelum – godz. 19.00

Liturgia Słowa Bożego wspólnot neokatechumanalnych – godz. 19.30

„Młode Wino” – godz. 19.30

Czwartek

Oaza Dzieci Bożych – godz. 18.00 – 19.15

Otwarty meeting Anonimowych Alkoholików – godz. 18.15

Katechezy neokatechumenalne – godz. 19.00 (marzec)

Poradnia Rodzinna – godz. 19.30

Piątek

Oaza młodzieżowa – godz. 18.45

Duszpasterstwo młodzieży „Post Cresima” – godz. 19.00

Sobota

Ministranci – godz. 10.00

Neokatechumenat – Eucharystia –  godz. 17.00 i 19.00

 

 

Róże Różańcowe – pierwsza niedziela miesiąca

Kręgi Domowego Kościoła – raz w miesiącu (termin uzgodniony)

Krąg biblijny – raz w miesiącu (termin uzgodniony)

Ekipy Notre Dame – raz w miesiącu (termin uzgodniony)

Koło Przyjaciół Radia Maryja (spotkania uzgodnione)

Apostolstwo Rodziny Saletyńskiej – 19. dzień miesiąca

Rada Parafialna (spotkania uzgodnione)

Czekamy na Ciebie!

Ks. Zbigniew Pałys MS

proboszcz