OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.11.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXXII  NIEDZIELA   ZWYKŁA – 12.11.2017 r.

 

 1. Obchodzimy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W ten sposób organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie chce uwrażliwić Polaków na problem wolności religijnej jako jednego z podstawowych praw człowieka.

 

 1. Dzisiaj w Archidiecezji Krakowskiej rozpoczyna się przeżywanie Światowego Dnia Ubogiego. Szczegółowy plan wydarzeń znajduje się na afiszu w gablocie. W przyszłą niedzielę Caritas organizuje zbiórkę parafialną na potrzeby najuboższych, zgodnie z sugestią zawartą w liście Metropolity Krakowskiego.

 

 1. W poniedziałek 13.11. po Mszy świętej o godz. 18.00 odbędzie się okolicznościowe spotkanie Przyjaciół i Sympatyków Koła Przyjaciół „Radia Maryja” w kawiarence parafialnej.

 

 1. W tym tygodniu zapraszamy na spotkania duszpasterskie:
 • poniedziałek – spotkanie Saletyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji z modlitwą uwielbienia o godz. 19.30
 • wtorek – modlitwa Słowem Bożym lectio divina o 18.45
 • wtorek – spotkanie kandydatów do bierzmowania z II klas gimnazjalnych o godz. 19.00
 • środa – katecheza dla dorosłych o godz. 19.00
 • piątek- młodzież Ruchu Światło-Życie godz. 18.45

 

 1. W przyszła niedzielę 19.11. po Mszy świętej o godz. 12.00 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.

 

 1. Dzisiaj w drugą niedzielę miesiąca zbiórka na potrzeby inwestycyjne parafii. Składamy gorące podziękowania za ofiary złożone w miesiącu wrześniu. Kwota zebrana w kościele i przekazana na konto bankowe parafii wyniosła 6540 zł. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom.

  

 1. Wspomnienia liturgiczne tygodnia:

poniedziałek – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka, i Krystyna, pierwszych męczenników Polski

piątek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy

sobota – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy

 

 1. Firma Green Office Ecologic wspólnie z Papieskim Stowarzyszeniem Pomoc Kościołowi w Potrzebie organizuje akcję zbierania elektroodpadów tj. zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Akcja ta przyczynia się do oczyszczenia domu i świata z elektrośmieci oraz wspiera konkretne projekty misyjne. W tym roku przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce. W naszej parafii zbiórka odbędzie się w środę 15 listopada. O godz. 13.00 na parkingu kościelnym podstawiony będzie samochód ciężarowy. Do tego czasu możemy składać elektrośmieci. Zachęcamy do poparcia tej inicjatywy.

 

 1. Gorąco zachęcamy do nabywania kolejnego numeru czasopisma La Salette – Posłaniec Matki Bożej Saletyńskiej z dodatkiem naszego parafialnego Informatora Głos Płaczącej. Znajdziemy w nim interesujące artykuły dotyczące śmierci, pogrzebów, pamięci o zmarłych w krajach Europy wschodniej i zachodniej. Natomiast w Głosie Płaczącej polecamy relacje z niektórych wydarzeń parafialnych oraz możliwość bliższego poznania Siostry Eleny. Koszt czasopisma 5 zł.