OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.09.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIII NIEDZIELA   ZWYKŁA – 10.09.2017 r.

1.Dzisiaj dokonujemy wyboru 10 członków Rady Parafialnej. Za tydzień poznamy cały skład poszerzony o osoby nominowane przez Ks. Proboszcza i wchodzące do Rady Parafialnej z urzędu.

2.W poniedziałek 11 września o godz. 18.45 spotkanie dla ministrantów, kandydatów na ministrantów, lektorów i ich rodziców.

3.We wtorek o 18.45 modlitwa Słowem Bożym metodą lectio divina.

4.W środę 13 września o 19.00 kolejna katecheza dla dorosłych. Rozmawiając o życiu i wierze będziemy poszukiwać odpowiedzi na pytania: czy koniecznie trzeba wierzyć w objawienie w La Salette, Lourdes, Fatima, św. Siostrze Faustynie?

5.W czwartek 14 września święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

6.W przyszłą niedzielę 17 września, po Mszy świętej o godz. 12.00

spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci przygotowujących się w tym roku do I Komunii świętej.

7.Za tydzień rozpoczynamy w naszej parafii duchowe przygotowanie do uroczystości odpustowej przeżywając VII Tydzień Wychowania. Serdecznie zapraszamy do udziału w proponowanych wydarzeniach. Szczegółowy program znajdziemy na ostatniej stronie Głosu Płaczącej wewnątrz czasopisma La Salette – Posłaniec MBS, plakatach i stronie internetowej.

8. W uroczystość odpustową w dniu 24 września organizujemy Piknik parafialny w godzinach 15 – 19. Zapraszamy serdecznie do udziału Parafian, Gości, mieszkańców Osiedla. W związku z czynionymi przygotowaniami bardzo prosimy o zgłaszanie się – zapisywanie do udziału w konkursie o La Salette, konkursie piosenki religijnej w kategorii dziecięcej i rodzinnej. Prosimy też o wcześniejsze zgłoszenie gotowości do ofiarowania na to wydarzenie ciast, fantów i nagród.

9. Dzisiaj w drugą niedzielę miesiąca zbiórka na potrzeby inwestycyjne parafii. Składamy gorące podziękowania za ofiary złożone w miesiącu sierpniu. Kwota zebrana w kościele i przekazana na konto bankowe parafii wyniosła 5880 zł. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom. Informujemy, że w ostatnim czasie wykonaliśmy awaryjne oświetlenie drogi ewakuacyjnej, montaż części drzwi przeciwpożarowych w kościele i piwnicach oraz malowanie parafialnej kawiarenki.

10.Wspomnienia liturgiczne tygodnia:

  • wtorek – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi
  • środa – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
  • piątek – wspomnienie NMP Bolesnej
  • sobota – wspomnienie świętych męczenników, Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa

 

Przygotowania do uroczystości odpustowej

W niedzielę 24 września przeżywać będziemy uroczystość parafialną zwaną odpustem. Celem jej jest uwielbienie Boga za objawienie Maryi w La Salette, za obranie Jej patronką naszej parafii oraz za łaski udzielane przez Jej wstawiennictwo. Przez uczestnictwo w spowiedzi,  Eucharystii pragniemy skorzystać z otwartego przez Kościół skarbca miłosierdzia Bożego – odpustu – darowania kar doczesnych należnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pokuty. Dar ten możemy ofiarować za siebie lub bliskich. Pragniemy też wyrazić zewnętrznie radość z „odnalezionego zbawienia”. Uczynimy to przez zabawę wzorowaną na tej z ewangelicznej przypowieści o miłosiernym Ojcu. Nazywamy ją współczesnym językiem – piknik parafialny, odpustowy.

Uporządkować ducha

Duchowe przygotowanie obejmuje modlitwę, czuwanie w dniu 19 września – w 171 rocznicę objawienia w La Salette, przygotowanie i przeżycie spowiedzi podczas nabożeństwa pokutnego w piątek 22 września, po Mszy świętej wieczornej, osobistą Adorację Najświętszego Sakramentu w sobotni wieczór. Proponujemy także refleksję rodzicielską nad ważnym i trudnym w codzienności zadaniem wychowania potomstwa. Pragniemy zaprosić do skorzystania z pomocy osób doświadczonych i kompetentnych w tych zagadnieniach. Spotkania i warsztaty mogą stać się inicjatywą rozpoczynającą dłuższą pracę. Bardzo prosimy o zapisywanie w zakrystii osób pragnących wziąć udział w warsztatach, gdyż ta forma pracy wymaga mniejszych, określonych grup. Szczegółowy program i tematykę konferencji i warsztatów znajdziemy w Głosie Płaczącej, na plakatach i stronie internetowej. Warto wykorzystać tę godzinę nawiedzenia!

Przygotować zabawę – piknik

Komitet organizacyjny postawił sobie trzy cele pikniku, aby zabawa była ubogacająca i rozwijająca:

  1. Uczczenie święta Matki Bożej z La Salette,
  2. Dzielimy się dobrem – zebranie środków na formacyjną działalność parafialną w ramach roku św. Brata Alberta
  3. Święto wspólnot parafialnych i wszystkich Parafian – jedno w różnorodności

 

Aby realizować wyżej wymienione cele proponujemy:

– Konkurs wiedzy o La Salette na poziomie dzieci i dorosłych. Zakres wiedzy na ten temat jest zawarty w broszurze La Salette – opis objawienia i sens Orędzia. Książeczkę tę można nabyć lub wypożyczyć w zakrystii. Dla ułatwienia przeprowadzenia konkursu potrzebujemy wcześniejszego zgłoszenia, zapisując się w wyznaczonych miejscach. W konkursie tym przewidziane są atrakcyjne nagrody.

– Konkurs piosenki religijnej w kategorii dziecięcej i rodzinnej. Potrzebujemy także wcześniejszego zgłoszenia.

– Prezentacje grup i wspólnot parafialnych z możliwością zdobycia wiedzy o każdej z nich w wyznaczonym miejscu

– Zabawy – konkursy, warsztaty plastyczne, gry zręcznościowe dla dzieci, dmuchany zamek

– Atrakcje dla młodzieży – strzelanie do tarcz, mecz piłkarski ojcowie i synowie, i inne

– Atrakcje gastronomiczne – grill, ciasta, napoje, wata cukrowa, popcorn

 

Na placu zabawy nie będziemy posługiwać się pieniędzmi. Przy wejściu na plac można będzie zakupić kupony, za które będzie można nabywać atrakcje kulinarne i brać udział w zabawie. Każdy kupon podpisany będzie brał udział w losowaniu nagród. Dzieci będą mogły zdobywać kupony uczestnicząc w konkursach i zabawach.

Jest naszym pragnieniem, aby uroczystość odpustowa była na chwałę Boga, a nas zbliżyła do siebie.

Ks. Zbigniew Pałys MS

proboszcz