Ogłoszenia- XI Niedziela Zwykła

wpis w: Aktualności | 0

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XI Niedziela Zwykła – 18. 06. 2017 r.

1. Przeżywamy Oktawę Bożego Ciała. Procesja eucharystyczna codziennie po Mszy świętej o godz. 18.00. Nabożeństwo czerwcowe w tych dniach będzie w czasie procesji.

2. W poniedziałek z racji 19. dnia miesiąca zapraszamy w szczególności przedstawicieli wszystkich grup i wspólnot parafialnych na czuwanie saletyńskie. Po procesji eucharystycznej będzie Adoracja Wynagradzająca, następnie modlitwa różańcowa w intencji trzeźwości, osób uzależnionych i ich rodzin. Około 19.30 Apel Maryjny i procesja z lampionami na Kalwarię saletyńską.

3. We wtorek o 18.45 modlitwa Słowem Bożym – lectio divina.

4. We czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Na zakończenie procesji błogosławieństwo wianków i ziół. Na Mszę świętą o godz. 18.00 gorąco zapraszamy dzieci szkolne, młodzież gimnazjalną, rodziców, nauczycieli i wychowawców. Będzie to wyraz naszej wdzięczności Bogu za cały rok szkolny i katechetyczny. Okazja do spowiedzi świętej we wtorek, środę i czwartek od godz. 17.30.

5. W piątek 23 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6.W sobotę uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

7.Zakończyliśmy etap zgłaszania kandydatów do Rady Parafialnej. Po potwierdzeniu gotowości kandydowania przez zainteresowanych, zostanie przedstawiona imienna lista kandydatów oraz skład Komisji Wyborczej, a w późniejszym terminie prezentacja kandydatów.

8. Rodzina Radia Maryja organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę w dniu 9 lipca 2017r. Wyjazd spod kościoła o godz. 6.30 – powrót ok. godz. 19.30. Koszt 40 zł. Zapisy w zakrystii kościoła.

9. W dniach od 10 do 14 lipca w Dębowcu odbędzie się kolejne Saletyńskie Spotkanie Młodych. Jest ono przeznaczone dla osób od 15 roku życia lub tych, którzy ukończyli 2. klasę gimnazjum. Koszt uczestnictwa (bez przejazdu) 180 zł. Więcej informacji znajduje się na plakacie, stronie internetowej Spotkań oraz u Ks. Marcina. Formularz zgody rodziców na wyjazd można odebrać w zakrystii. Zapisy do 23 czerwca w zakrystii.

10.W dniach od 1 do 5 sierpnia br. organizujemy pielgrzymkę autokarową szlakiem Sanktuariów Polski Wschodniej (Św. Krzyż – Kałków – Niepokalanów – Warszawa – Gietrzwałd – Stoczek Warmiński – Święta Lipka – Mrągowo – Sokółka – Kodeń – Chełm – Krasnobród – Zamość). Koszt 800 zł. Szczegółowe informacje w zakrystii. Zapisy do 25 czerwca.

11.Serdecznie zapraszamy do udziału w 37 Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę w dniach 6-11 sierpnia 2017r. Nasza parafia stanowi I grupę tej pielgrzymki. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie i folderach.

12.Dzisiaj parafialny Caritas organizuje zbiórkę na pomoc dla najbardziej potrzebujących Parafian.