OGŁOSZENIA – Uroczystość Trójcy Świętej

wpis w: Ogłoszenia parafialne | 0

1. We wtorek 13 czerwca o godz. 18.45 zapraszamy do modlitwy Słowem Bożym.

2. Również we wtorek o godz. 19.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas I i II gimnazjalnych.

3. W środę 14 czerwca zapraszamy wszystkich ministrantów, dzieci sypiące kwiaty, mężczyzn i tych, którzy pragną czynnie zaangażować się w procesję Bożego Ciała. Początek próby o godz. 19.00 w kościele.

4. We czwartek będziemy przeżywać UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA (Boże Ciało). Msze św. w naszym kościele będą odprawiane według porządku niedzielnego. Nie będzie jedynie Mszy św. o godz. 20.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 wyruszy procesja do 4 ołtarzy. Będzie to publiczne wyznanie wiary w prawdziwą obecność Pana Jezusa pod postacią chleba i wina. Ołtarze będą w tych miejscach co każdego roku. Prosimy o pomoc w ich przygotowaniu. Dzieci w strojach pierwszokomunijnych oraz wszystkie inne chętne dzieci, zapraszamy do sypania kwiatów. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w trakcie procesji.

5. Od czwartku przez całą OKTAWĘ BOŻEGO CIAŁA nabożeństwo czerwcowe będzie w czasie procesji eucharystycznej.


6. W dniach od 10 do 14 lipca w Dębowcu odbędzie się kolejne Saletyńskie Spotkanie Młodych. Jest ono przeznaczone dla osób od 15 roku życia lub tych, którzy ukończyli 2. klasę gimnazjum. Koszt uczestnictwa (bez przejazdu) 180 zł. Więcej informacji znajduje się na plakacie, stronie internetowej Spotkań oraz u Ks. Marcina. Formularz zgody rodziców na wyjazd można odebrać w zakrystii. Zapisy do 23 czerwca w zakrystii.

7.W dniach od 1 do 5 sierpnia br. organizujemy pielgrzymkę autokarową szlakiem Sanktuariów Polski Wschodniej (Św. Krzyż – Kałków – Niepokalanów – Warszawa – Gietrzwałd – Stoczek Warmiński – Święta Lipka – Mrągowo – Sokółka – Kodeń – Chełm – Krasnobród – Zamość). Koszt 800 zł. Szczegółowe informacje w zakrystii. Zapisy do 25 czerwca.

8.Serdecznie zapraszamy do udziału w 37 Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę w dniach 6-11 sierpnia 2017r. Nasza parafia stanowi I grupę tej pielgrzymki. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie i folderach.

9.Dzisiaj w drugą niedzielę miesiąca zbiórka na potrzeby naszego kościoła. W miesiącu maju w kościele i na konto bankowe parafii zebrano 4 950 zł. Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. W czasie wakacji planujemy wykonać Ołtarz Relikwii św. Jana Pawła II, który będzie kosztował ok. 40 tys. złotych.